Zajímavosti o Melbourne

Přestože Sydney patří dlouhodobě mezi nejpopulárnější města Austrálie, mezi domácími se říká, že Melbourne je přece jen o něco více top. Důvod? Na střechách budov najdete množství včelích úlů, obyvatelé jsou vždy perfektně oblečeni a objednat sendvič v Melbourne si můžete přes službu Jafflechute, která vám jej doručí na padáku přímo do rukou. Tato metropole se tak jednoznačně řadí k nejpříjemnějším místům na život a o svůj post pravidelně soutěží se zmiňovaným Sydney. Na své si zde přijdou také milovníci umění, protože Melbourne je stylový, kosmopolitní, dynamický a zároveň bohatý na kulturní události.

 

Co takhle vychutnat si skvělou kávu na terase s knihou v ruce v jednom z místních podniků? Nebo se pokochat moderním street artem při vašich toulkách Melbournem, který je kombinací roztomilých uliček lemovaných zelení a velkoměstského shonu. Nezapomeňte si však přibalit pláštěnku nebo deštník, protože počasí je zde nevyzpytatelné – v Melbourne můžete zažít i během jednoho dne všechna čtyři roční období.

 

Jak se dostat letecky do Melbourne

 

Melbourne se stává stále více populárnější i u českých cestovatelů. Levné letenky do Melbourne si můžete objednat z Prahy, Berlína, Vídně nebo Budapešti, většinou s jedním, případně dvěma přestupy. Průměrná délka letu do australského Melbourne je zhruba 22 hodin. Z našich končin operují lety do Melbourne letecké společnosti Scoot, Qatar Airways, Emirates, Austrian Airlines či THAI Airways. Přistávat budete pravděpodobně na Melbourne Airport (MEL), které se řadí mezi nejrušnější letiště v Austrálii. Od centra města je vzdáleno cca 23 kilometrů.

Melbourne

Levné letenky do Melbourne

VŠECHNY LETENKY DO MELBOURNE NAJDETE TAKÉ V APLIKACI PELIPECKY: